kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

4. Classify the triangle by its sides. The lengths of the sides are 9, 9, and 9.A) equilateralB) scaleneC) obtuseD) isosceles7. Line a is parallel to line b and
What type of energy is present in a barbell being lifted or a shot-put being thrown?
what are the 5 key features of tornado phenomenon?
hi um where does an apostrophe go in pilgrims place
write an article on the inroads that computers have made in our lives today and the manner in which they have become so inseparable part of youngster's life. W
Write the decimal expansion for 8 over 33
If a substance conducts heat easily, it is considered to be agood insulator.bad substance.good conductor.poor conductor.
What is the slope-intercept form of 9x +3y −6 = 0?
what is 1.36,1.3 and 1.63 from least to greatest
Use long division. (30x³+4x²-150)÷(3x-5)