dejawhittingham dejawhittingham
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 10 bananas. Each bonana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much did I pay?​

Respuesta :

rainingsoupysauce rainingsoupysauce
  • 12-04-2022

Answer:

$ 3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PERFORM THE COMPOSITION (not multiplication) g(n)= 2n +4 h(n) = -3n^3 + 4 Find (g•h)(n)
kinetic energy is produced by which of the following process​
Why does the production of milk now cause more waste than it did 200 years ago? O A. People use less gasoline to get milk than they used to. O B. Producing milk
A UH flag is in the shape of an isosceles triangle. The tip is 34°, how big are the base angles of the flag?
Expression for 115 divided by 5 using distributive property
plz helppppppppppppppppp
Graph the line 6x-5y=30 . State the x- and y-intercepts.
Consider a Carnot heat-engine cycle executed in a closed system using 0.028 kg of steam as the working fluid. It is known that the maximum absolute temperature
was an african american killed in boston massacre
What was the most important part of the transportation revolution