jpeters3542 jpeters3542
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

Susan went to a store and bought 3 items. each item cost the same. she spent 12 . how much did each item cost?

Respuesta :

Magicaluni Magicaluni
  • 13-04-2022

Answer:

4 dollars

Step-by-step explanation:

12 divided by 3 is 4

Answer Link

Otras preguntas

the value of x in x + 7 = 15 is_____​
HELP ASAP!!! Will give brainliest. The physical education teachers at your school are deciding whether the game of dodgeball shoul
What is true of experimental designs that are used in scientific research? The designs use the same steps in every kind of research. The designs follow a genera
The given polygons are similar. Find the value of x.
Question 5 Worth 10 points) (MC) Which question relates to finding the theme of a text?
Not complete Points out of 1 My first term paper, which is due next month, must be at least ten pages long. Identify the relative clause, whether it is essentia
What is the area of this?
Which of the following sentences uses an adverb and an adjective? The cat's fur was soft and smooth. Both Pia and Chris are going to be at the party. Some of th
Why was the National Association of Insurance Commissioners created?
hi please help me with this i’ll give brainliest if you give a correct and show your work!