mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP NEED ASAP !!!! ¿Qué verbo está en el futuro simple? me he dedicado seré eres
If you are traveling over 50 miles per hour, then you should signal at least this far before your turn
If the radioactive half-life of a substance is 20 days, and there are 5 grams of it initially. When will the amount left be 2 grams? Round to the nearest tenth
Although your project has been accepted by the customer, the contract with the system vendor specifies that it will support the system for three months after ac
Jeannine needs to decide what size to make a rectangular garden in her yard. The dimensions must be natural numbers. Jeannine wants the perimeter of her Chapter
The end product of translation is: O Protein O mRNA O New DNA molecule
What plan has been made for the human resource development in Nepal?​
9. What is a categorical grant? A categorical grant is money given by the federal government to states to use for specific purposes. A categorical grant is mone
How does peer review affect research? A. Experimental results will be trusted by the scientific community only if they have been peer-reviewed. B. Experimental
In each of these groups of statements, only one is correct correct statement and write down its letter. A A Every living cell respires. B Only animal cells resp