marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

Michael deposited $2000 into a simple interest savings account. In eight years, he has a total of $2520 in his account. What interest rate did the bank give Mic
The table below shows the information given on a can of turkey chili. List the chili components from the greatest to the least amount per serving. Turkey Chili
Real estate agents promoting a new re-creational development offer a free breakfast and the opportunity to win a trip to Hawaii for attending a short sales prom
Desert animals are active at night to avoid the heat. Which type of adaptation is this?
Which type of computer is the fastest? a) Mainframe b) Workstation c) Supercomputer d) Microcomputer
help me plsssssssss!!
Which is the greatest common factor of 84 and 60? A 4 B 6 © 12 D 24
Suppose you have been assigned to measure the height of the local water tower. Climbing makes you dizzy, so you decide to do the whole job at ground level. From
The school cafeteria sells apples for $0.25 and pears for $1.15. On Thursday they sold 9 pieces of fruit earning a total of $4.95. How many of each item did the
What was the main reason Christianity spread throughout the Roman Empire?​