kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

an airplane climbs at a rate of 66.8 feet per minute. It descends at twice the rate that it climbs. Assuming it descends at a constant rate, how many feet will
2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w
The first light bulb had a filament made of _____.
write three ratios that are equivalent to the one given 18 rights handed student for every 4 left handed students
what is the domain and range for y=lxl
write the ratio as a fraction in simplest form6ft to 4yd
60 is 10 times as much as what?60 is 1/10 of what?
what is 25/99 as a decimal terminating decimal or repeating decimal
The florist has 63 roses and carnations.if she has 27 roses bow many carnations does she have?
what is 6/7 - 2/5 please help