sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

On a statement of cash flows for a manufacturer of digital thermometers, the cash flows from operating activities would include
20 bottles make 1 fleece jacket how much do 200 make ​
Finer Company uses a sales journal, purchases journal, cash receipts journal, cash payments journal, and general journal. Journalize the following transactions
Read each description below regarding the dual innervation of the ANS. Match the appropriate category based on whether it is an example of antagonistic or coope
Why are so many people struggling to make ends meet living in LA today? Why don't they just move to a cheaper city?
Jill is trying to prove the following number trick: Choose any number. Add 3. Double it. Add 4. Divide by 2. Take away the number you started with. Each time Ji
What type of data is represented by the following example: The sound of the frog's croak is louder than the sound of the cricket's chirp. informative data O qua
ABC is translated 4 unite to the loft and 8 unito up, thon roflooted across the y-axis. What are the coordinatoo of A after the transformations?
what is the quotient
Instructions: Find the missing length indicated.