briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Give three example of commercial activities
D Circle the correct word. 1 I thought I could trust you! You've really let me off / down. 2 Do you get on / in well with your older sister? 3 As children grow
Help me stuck on this for a while (points available)
MUST BE PROFESSIONAL GOOD DETAILSWrite down three details that support that Mine craft is a fun gameThis is actually for homework here's proof:Part BWrite a top
Help me plx. The genetic material in the cell is the nucleic acid lipid protein
Did the federal government had the power to tax?​
Please Answer ASAP!!
Please help me i will give brainliest!
tan(x+[tex]\frac{\pi }{4}[/tex]) =1
I will give Brainliest What are some beliefs that Marguerite learned from Mrs. Flowers? Write three to four sentences about her beliefs, using at least five vo