ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

– Complétez les verbes suivants avec la bonne terminaison au présent de l’indicatif : A – Tu mang.................. une orange. H – Nous arriv……………...… à Paris.
When cells come together they form........., which make up organs, which arepart of organ systems, which work together toform an entire organism.​
could someone answer this!?
Why have George and lennie run away from weed?
Value Lodges owns an economy motel chain and is considering building a new 200-unit motel. The cost to build the motel is estimated at $6,800,000; Value Lodges
The "Iron Curtain" was a term used to describe the division between what two political areas?
Aprivate high school charges $57,000 for tuition, but this figure is expected to rise 10% per year. What will the tuition be in 3 years?
A cylinder has a volume of 315 pi cubic meters and a height of 21 meters. What is the area of the base?
Question 3 of 10 2 Points Which situation would be more likely to occur in the modern era than in earlier periods of human history? A. A powerful military leade
I WILL MARK BRAINLISTFill in the blanks with the correct words.The movement of molecules from an area of low concentration to an area of high concentration occu