urja2 urja2
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

How many boxes of cereal can you buy with $9 if one box costs $3? in one step eqution

Respuesta :

RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 11-02-2022

Answer:

3 Boxes

Step-by-step explanation:

$9/$3 = 3 Boxes

Hence, you can buy 3 Boxes

[RevyBreeze]

Answer Link

Otras preguntas

(01.03 MC)How did the Muslim culture expand so rapidly?
put these in order size, the smallest first 0.9, 75%, 4/5
how document c help you answer how did the nile shape ancient Egypt
How do u describe the structure of a cell
Adrenaline is produced by which gland? Thymus Adrenal gland Pineal gland
Write an expression for the calculation double 7, multiply 3 and 1, and then subtract the second number from the first number
Gasoline costs $2.79 per gallon Is the number of gallons proportional to the total cost
how did the akkadian empire form
There are x giraffes at the zoo. The number of elephants is 4 less than three times the number of giraffes, and there are more than 23 elephants.
As the percent of iron in an igneous rock increases its density will__________?