ePrice19
ePrice19 ePrice19
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

please help me x
this needs to be solved asap

please help me x this needs to be solved asap class=

Respuesta :

rubabzehra9127
rubabzehra9127 rubabzehra9127
  • 03-02-2022

Answer:

Sue spends 6 hours travelling, and spends 2 and a half hours (2.5 hours) stationery.

Hope that helps...

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELPPPPP!!!! Asap
Traci wants to buy rings that cost 50$ each. A jewler is offering a deal in which you buy 1 ring and get the 2nd for 25% off and the 3rd fo 50% off. The sales t
Your friend has $100 when he goes to the fair. He spends $10 to enter the fair and $20 on food. Rides at the fair cost $2.00 per ride. Which function can be use
If 8x+8y=4 and 4x+2y=12,what is the value of x? A.)-5 B.)-11/2 C.)5 D.)11/2
What is the unit rate for this problem: $4.50 for 10 ounces of trail mix
The seventh-grade class is building target areas for a PE activity. The bases for the game will be circular in shape. The diameter of each circle is 5 feet. App
David hikes 2 1/4 miles in 1/2 an hour. If he walks for 7 hours how long will he have gone
A bitter battle between Theodore Roosevelt and his successor, William H. Taft, led to... 1.split in the Republican Party 2.Roosevelt's third term as president
The Volstead Act was passed to enforce the unlawfulness of the distribution, sell, and manufacturing of alcohol which was deemed unconstitutional by which Amend
In what order and why that a sonographer should make when scanning a patient if the image is too dark?