switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

चित्र वर्णनकरें--------​
Juan: ¿Pedimos comida para el grupo? Eric: Sí, claro. Quisiera __________ sándwiches, __________ vaso de leche y __________ manzanas. Juan: Y para mí, _________
2. How do we know that bread was an important part of the Mesopotamian diet? I A. Bread was found in archaeological digs. B. Bread was found in ziggurats. C. Or
is a fact that is based on your five sense. * Observation Compound Inference Control
Mi madre __ una policia
Give two different ratios with a description of the ratio relationship using the following information: There are 15 male teachers in the school. There are 35 f
The Cupcake Café makes 4 times as much revenue on doughnuts as muffins. If total sales were $44.000 for May, what dollar amount of each was sold?
brainliest for whoever answers
summary chapters 1-4 the sun trail warriors
NEEDED ASAP Which statement best describes how people traveled within cities in the early 1800s? O People were able to move from place to place quickly even tho