sanequasteele26 sanequasteele26
  • 14-01-2022
  • Mathematics
contestada

A group of 8 friends go to the movies. A bag of costs $2.99 how much will it cost to get one bag of popcorn for each friend

Respuesta :

brandonsoogrim0330
brandonsoogrim0330 brandonsoogrim0330
  • 14-01-2022

Answer:

$23.92

Step-by-step explanation:

you multiply 2.99 and 8 and get 23.92

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta