tae1524 tae1524
  • 14-01-2022
  • Mathematics
contestada

You are buying snacks. You buy 4 apples and a juice. The juice costs $1.75. The total cost is $4.75. How much is 1 apple?
O $.75
O $1.00
O .50
$1.25

Respuesta :

staniyoungboy123 staniyoungboy123
  • 16-01-2022

Answer:

$75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Through (-2, -2) parallel to 2y-x=7
i am in 5th grade. jorrod's sports card holder can hold 9 cards on each page. how many pages will jarrod need if he has 75 sports card.solve using models. expla
Kelly and 23 friends go roller skating.They pay a total of 186 dollars. About how much does it cost  for one person to skate?
How does oxygen enters the blood and is transported to the cells
What is the subject and predicate of this sentence. she cooked breakfast over the camp fire
plrase help a little stuck here
Going into a recent election, only about 62% of people old enough to vote were registered. In a community of about 55,200 eligible voters, how many people were
How do you multiply mixed numbers and fractions?
what number must be added to 15,-6,& 12 to have a mean of 5? EXPLAIN!!
True or False.. Habitat destruction is a disadvantage of geothermal energy.