juan5859 juan5859
  • 14-01-2022
  • Mathematics
contestada

You must buy cupcakes and pizza for a party. Each cupcake costs $2, and each pizza pie costs $10

Respuesta :

yalandawalker82
yalandawalker82 yalandawalker82
  • 18-01-2022

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

so you take 10 and times it by 2 and their is your answer all so have a great day your welcome

Answer Link

Otras preguntas

What city became home to the largest population of European immigrants in America during the late 1800s and early 1900s?
What are rural areas called in australia?
Last month Maria hiked the 5-mile mountain trail a number of times and she hiked the 10-mile canal trail several times. Let x represent the number of times she
________ is a technique for selecting numbers randomly from a probability distribution.
Luke's Motel rents rooms with 2 beds for $65 and rooms with 1 bed for $56. On a given night Luke's Motel takes in $4836, and twice as many double-bed rooms as s
Is corrosive a chemical change or physical change
Serengeti National Park is a game preserve located in Tanzania. TRUE OR FALSE
The cost of 3 candles is $19.50. What is the unit price?
Witch of the following is a common human relations mistake?
Charles is reading about computers. He learns that a computer processor can perform one command in approximately 0.000000016 nanoseconds. What is this number