Seudónimo Seudónimo
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 3/4 lb. of candy cost $20.25, how much would 1 lb. of candy cost?

Respuesta :

anthonysilby1
anthonysilby1 anthonysilby1
  • 15-01-2017
3 3/4 = 3.75
20.25/3.75 = $5.4
Answer Link
Natalie144
Natalie144 Natalie144
  • 15-01-2017
1lb. of candy would cost $5.40
Answer Link

Otras preguntas

Who was the Queen of England when Shakespeare first became known as a great playwright? A. Elizabeth I B. Mary Tudor C. Victoria D. Anne Boleyn
who fought against each other in the crusades?
why did Mr Collins come to the Bennet family looking for a wife?
A vehicle is only 15% efficient. What happened to the other 85%?
Which body tissue or organ contains the most mitochondria?
What was religion like in Shang China?
a rectangle is 3 times as long as it is wide and its perimeter is 120 centimeters. find area.
When 40 is added to the number of miles Karen ran last week, the result is the same as adding 10 to 4 times the number of miles she ran last week. How many mile
What are the factors of 6x + 24?
In which system of government would states function independently of each other?