krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

a sound wave in the air has a frequency of 680 cycles per second. What is the approximate wavelength of the sound wave
What are 3 reasons a cell may go through mitosis
Which group of words in the sentence is a prepositional phrase? She walked quietly but quickly through the sunny park and met her best friend. A. through the
Cytosine is which DNA based paired and bond to cytosine?
A farmer decides to sell 16 pounds of his small 48 pound potato crop. What percent of the crop did he sell? Write a proportion.
What is the Greatest Common Factor of 12 and 36? 2 4 6 12
number 1 PLEASE I need hellp plzzzzw
_____ remove the build-up of cholesterol on the walls of arteries. a. HDLs b. LDLs
The average annual salary of the employees of a company in the year 2005 was ninety thousand dollars. It increased by the same factor each year and in 2006, the
Solve and SHOW YOUR WORK for the equation 4m + 2(m + 1) = 9m + 5 Solve and SHOW YOUR WORK for the equation 3(4x – 2) = 9 + 2x + 5