Seudónimo Seudónimo
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Arniez car ussd 100 cup of gasoline during a drive he paid $3.12 per gallon for gas how much did the gas cost please show work

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2017
Since Arniez used 100 cups of gasoline and had to pay $3.12 per gallon it would be
100 x 312 which is $31,200
Answer Link
KatiesTomato
KatiesTomato KatiesTomato
  • 12-01-2017
100 cups = 6.25 gallons
6.25 ÷ 3.12= 2.003205128
2.003205128 = $2.00

I hope this is right. XD
Answer Link

Otras preguntas

Scholarly research uses ____________. blogs wikipedia credible sources fictional accounts
A fraction less than 1 is multiplied by . Which statement is true about the product? A. The numerator in the product will be an even number. B. The
have a student write the answer to the essential
9. Each music class sings 8 songs a week. How many songs does each class sing in 5 weeks? 6 weeks? 7 weeks?
It is very confusing with negatives so what do I do
How is nitrogen similar to the carbon and phosphorus cycle
''Two kinds'' to which of the senses does the author appeal in describing old lady chongs age
Meteorologists can forecast weather accurately for any length of time. true false
what main process forms sea caves in softer rock
a network systems administrator would most likely help with