gibbsha
gibbsha gibbsha
  • 14-12-2021
  • Mathematics
contestada

Marleigh needs 8.5 ft of canvas. The canvas is priced $2.50 per foot. How much will it cost?

Respuesta :

boure2006 boure2006
  • 14-12-2021
21.25



Explanation: 8.5•2.5
Answer Link

Otras preguntas

If (3+y)/y=7, then y= Please help :)
Give 3 examples to show work being done.
What is one fact about xuchal
What causes chemical weathering?
Wanda, the Channel 1 weather person, said there was a 30% chance of rain on Saturday and a 30% chance of rain on Sunday. Should Wanda be fired? HELP PLEASE
a swimming pool holds 375,000 liters of water. two large hoses are used to fill the pool. the first hose fills at a rate of 1500 liters per hour and the second
What are some 5th grade science words that start with y
How do you find the interior angles of a triangle, if only one is given angle is given to you?
if i got 68 correct on my math test and the total is 85 what is the score?
The data represent the ages of people working at a store. 19, 27, 20, 26, 20, 24, 32, 23, 20, 19, 21 What is the first quartile of these ages?