gilbertfart10
gilbertfart10 gilbertfart10
  • 14-12-2021
  • Mathematics
contestada

BRO PLEASE HELP!! D:

BRO PLEASE HELP D class=

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 14-12-2021

Answer:

460 minutes

$87.40

Step-by-step explanation:

Let m = number of minutes.

Plan A:

cost = 0.14m + 23

Plan B:

cost = 0.19m

0.19m = 0.14m + 23

0.05m = 23

m = 460

The two plans cost the same for 460 minutes.

cost = 0.19m

cost = 0.19(460)

cost = 87.4

Their cost is $87.40.

Answer Link

Otras preguntas

If f(x) = x 2 + 1 and g(x) = 3x + 1, find 2f(1) + 3g(4). 1. 45 2. 43 3. 42
What do the many overlapping food chains in an ecosystem makeup?
Woodland Bicycles makes two models of off-road bicycles: the Explorer, which sells for $250, and the Grande Expedition, which sells for $350. Both models use
Why did Leeuwenhoek have an advantage over other scientists studying small items?
How long is the term of office for a u.s. senator?
Albert bandura approach to human development is usually referred to as the
what is it when something makes your skin crawl
What factors contributed to the panic of 1837?
In the water cycle, which state of matter has the particles closest together? solid liquid gas plasma
Why did President Franklin D. Roosevelt establish Social Security?