oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

In a solution of salt and water blank is the solvent
Read this sentence. He has fished in Manhattan’s wallet and dug out coins, but has never listened to Manhattan’s breathing, never awakened to its morning, never
To which region of the periodic tabled does this image correspond
A client is entering the chemical dependency unit for treatment of alcohol dependency. Which of the client's possessions should the nurse place in a locked area
What is the volume of the cube
To purchase products from other countries . What’s the definition
If (-3, y) lies on the graph of y = 3x, then y = a. 1/27 b. -1 c. -27
As a nonaligned nation, India sometimes cooperated with, but tries not to depend upon the United States. True or False?
Prokaryotes only have one origin of replication to initiate replication.
Select the choice which best identifies the given passage from "The Cask of Amontillado." "I had told them that I should not return until the morning, and had