mahaliarune mahaliarune
  • 13-12-2021
  • Mathematics
contestada

find the ratio


3 ounces cost $2.73

Respuesta :

RocketMath
RocketMath RocketMath
  • 13-12-2021

Answer:

1 : $0.91

Step-by-step explanation:

divide 3 by 3

divide 2.73 by 3

1:0.91

Answer Link

Otras preguntas

¿Qué le sucede a Gabriel? ¿(1) Durmió (dormir) poco anoche? Está de muy mal humor. LUCRECIA Tuvo una mala noche. Ayer salimos con unos amigos y después de la ce
how is rain different from water vapor​
who is stalin, and what did he do?
Central High School has 1,023 students. Approximately 75% of the school’s students attended the last home football game. Which attendance number is the most app
please help with MATH I have the answer which is ''C'' just need an explanation on how I got the answer. A worker takes a random sample of 200 bolts and finds
Which of the following wouldfavor states having more powerthan the central government?A. John JayB. Samuel AdamsC. James MadisonD. Alexander Hamilton© 2003 - 20
if there is 12 minutes in each inning and there are 4 innings then for every 2 minutes the basketball team makes 2 points how many points do they have total​
Consider an electron with charge −e and mass m orbiting in a circle around a hydrogen nucleus (a single proton) with charge +e. In the classical model, the elec
What are the positive and negative square roots of 1,6007
Need help with history