dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

In a certain city district, the need for money to buy drugs is stated as the reason for 75% of all thefts. Find the probability that among the next 5 theft case
Seven students were surveyed on the number of pets in their house. The results are shown below: 2, 2, 2, 3, 4, 4, 11 What is the mean number of pets?
The cash flows of a project should: Multiple Choice be computed on a pretax basis. include all sunk costs and opportunity costs. include all incremental and opp
13.772 in 3 decimal places?​
PLEASE HELP DUE IN 1 HOUR :( I WILL GIVE CROWN TO BEST ANSWER Ken is using tiles to cover a 6-foot by 3-foot section of a floor. A. If he uses 1-foot square til
Guys please help me thank you!
Find the circumference and area of a circle to the nearest hundredth. Use 3.14 for pie. Round to the nearest hundredth if necessary. The diameter is 52.
Out of 5 apples,10 mangoes and 13 oranges any fruits are to be distributed among two persons. Then the total number of ways of distribution is?​
Find the slope on these questions. 16= ?? 17=?? 18 = ?? 19 = ?? 20-??
Which identifies a way many enslaved workers rebelled?