Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

Whch of the following was NOT an important part of early civilization? Either a religion, cities, fancy clothing or big buildings or monuments
50 is 20% of what number
When did the United Nations officially begin? A. 1918 B. 1945 C. at the Yalta Conference D. at the Paris Peace Conference
sharon divides a meatloaf into elevenths.how many elevenths equalt he whole meatloaf?
which number is less than 6,789,405
Blitzkrieg was a tactic by which a. modern military weaponry was used with force and surprise. b. the Maginot Line was taken as German territory. c. military sh
Which one of the following is a characteristic of a metal? A. Changes the color of litmus paper to red B. Conducts heat readily C. Reacts with bases to produce
Divide 7/24 by 35/48 and reduce the quotient to the lowest fraction
Brent divided 3 1/5 by a number and got 4 1/2. what number did he divide by?
What was Common Sense? A. a book written by Thomas Jefferson swearing his allegiance to King George III B. a newspaper written by Benjamin Franklin for the Penn