jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is considered a xanthine? a. Acetylcysteine b. Guaifenesin c. Theophylline d. Epinephrine HCL
The great compromise was between which two groups
Opium is a spice cherished by the Chinese. true or false
Napoleon's Continental System was designed to __________. reform the French judicial system strengthen France's commercial connections with the United States pr
The term __________ applies generally to those protections from the abuse of government power enjoyed by everyone in America. civil rights civil liberties prece
By the 1700s, France and England were primarily in conflict with each other over
Oranges have hundreds of seeds. What does this tell us about their pollination?
In 1917, Congress passed a law over President Woodrow Wilson's veto that said that those who were over age 16 and unable to pass a(n) __________ test could not
Japanese aggression toward China and Russia in the 1930s is most closely related to the concept of Lebensraum. isolationism. Mein Kampf. appeasement.
Indira Gandhi (Nehru's daughter) witnessed all of the following during her tenure as prime minister EXCEPT a advances in economic productivity. b ethnic unity.