annabellomorrison
annabellomorrison annabellomorrison
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you bought 12.6 gallons of gasoline as $1.20 per gallon, how much did the gasoline cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Answer:

15.12$

Step-by-step explanation:

Gallons = 12.6

Cost = $1.20

Gasoline Cost = ??

12.6 ×1.20

=15.12

Hence, gasoline will cost 15.12 $

pls mark me as brainliest! :D

Answer Link

Otras preguntas

Plz help :/ I will put the question down below
Which body system is responsible for breaking down food molecules so that they are small enough to be used by cells? excretory system endocrine system digestiv
define fundamental human right​
BRAINLIEST ANSWER: Two workers finished a job in 7.5 days. How long would it take each worker to do the job by himself if one of the workers needs 8 more days t
What is the equation of this graph
Carlo's wants to use 3 triangles to make a square. can he
Alaska is the biggest state in the United States of America , write this as a biconditional statement
Which progressive reform had the effect of allowing direct democracy
This is the period of time it takes for earth to make a complete rotation on its axis; 24 hours
What is an example of kinetic energy