addyH04
addyH04 addyH04
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

Find the rate of ounces of what I need for each packages of flavoring

Find the rate of ounces of what I need for each packages of flavoring class=

Respuesta :

atqiyanafisa atqiyanafisa
  • 04-01-2017
4. 12×23= 276 ounces for 23 packages of flavoring
Answer Link

Otras preguntas

Read the poem and answer the following questions “The Road Not Taken” by Robert Frost Two roads diverged in a yellow wood, And sorry I could not travel both And
What does the word "falter" mean as it is used in line 8 of the poem? A-to move without confidence B-to walk quickly and with a purpose C-to go forward withou
A chemist needs a 70% solution of tannic acid. How much distilled water must he add to 5 gallons of a 90% solution of acid to obtain the 70% solution?
If a carbon atom is bonded to two hydrogen atoms and two carbon atoms, what type of bond must exist between the carbon atoms? a)single b)double c)triple d)qu
Which is the better buy? $407 for 37 pairs of jeans or $570 for 48 pairs of jeans Show Work
who was william howe and charles cornwallis? who were their counterparts from the continental army?
The manager of a coffee shop has one type of coffee that sells for $7 per pound and another type that sells for $11 per pound. The manager wishes to mix 60 poun
As Rome expanded, the conquered territories sent payments that honored the acceptance of the new rulers. What were those payments called?
6 features of a spider
Write an equation and solve: 1. A stock inventory of an item was 65 on Monday morning. At the close of business on Friday, the inventory was level 18. How many