catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

what are 3 kinds of mountains
what is 38/4 as a mixed number
How do you think the people conquered by the Romans felt about their rulers
Which is not a way in which ideas of the Scientific Revolution were applied to the social world during the Enlightenment? A. Louis XIV promoted the belief in
25. to conserve water, an animals kidneys can pump ions across cell membranes, allowing water to move by________?
Explain the difference between an infection caused by a fungus and an allergy caused by a fungus
Help me!!!!need answer quick !!
Row= 1, 2, 3, 4 seats = 8, 14, 20, 26 How many seats are in the 14th row???
How does the circulatory system work together to keep your body healthy and maintain homeostasis?
What is the monthly paycheck of an office manager whose salary is $57,000 per year