yylove880
yylove880 yylove880
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the market, grapes cost $0.85 per pound. Clarissa buys grapes and pays a total of $2.55. How many pounds of grapes does she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
2.55/.85=255/85=51/17=3

The answer is 3
Answer Link
Nicklebron2003
Nicklebron2003 Nicklebron2003
  • 04-01-2017
The awesome of this question is 3
Answer Link

Otras preguntas

how does wavelength relate to frequency?
H - ‘ & ‘ 3 g f f .3 ’ 5 w §
At the top of Spanish colonial society were the A. creoles. B. peninsulares. C. mestizos. D. mulattoes.
A standard light bulb emits light rays in _________ directions.
The points on a number line correspond to
A triangle has one angel that measures 51 degrees and one angle that measures 39 degrees. what kind of triangle is it?
why do scientists call a substitution a point mutation
If you squeeze the bottom of a closed tube of toothpaste, the pressure is increased ____.
The story of the vinedresser shows Jesus as: Messiah Redeemer Son of God
Two expressions set equal to each other creates an what ?