Marie1969
Marie1969 Marie1969
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At pizza Hut you can get 9 slices of pizza for $7.00. What is the price per slice of pizza?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
divide price by slice

Answer Link
BALLER1111
BALLER1111 BALLER1111
  • 04-01-2017
The answer is 0.777777777
Answer Link

Otras preguntas

What does the jungle symbolize in lord of the flies?
Paige borrows $4000 at an interest rate of 12% per year what is the amount due at the end of 3 years
Darwin's book The ______ of Man described the evolution of human beings.
Need an answer fast please!! Sam said the square root of a rational number must be a rational number. Jenna disagreed. She said that it is possible that the squ
which of the following is not a term used to refer to the anaerobic exercises involving weights? a. resistance training b. interval training c. strength trainin
if Road or weather conditions are not good a quadruple B Triple C Double D halve your following distance
why is it that the weight of an object weighing 1N air, weighs more when immersed in water ?
which type of readoning is used in the following sentence ? according to several of my friends, this is a really good book. A. EthosB. logosC. BiasD. pathos
What does the term “elastic” describe? the way consumers make substitutions demand whose elasticity is exactly equal to 1 demand that is very sensitive
Can someone please help me