iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

Tensile-strength tests were carried out on two different grades of wire rod (Fluidized Bed Patenting of Wire Rods, Wire J., June 1977: 5661), resulting in the a
How are the characters George and Tom opposites of one another? from the Great Gatsby.
What was the Cold War and some name some effects
Why are major league baseball players on average paid substantially more than college​ professors? Explain. Major league baseball players are paid more than col
What is the value of x in the equation 3x-4y = 65, when y=4?
A triangle has side lengths of 10,24, and 30. What type of triangle is it?​
Read the paragraph. People often cannot tell the difference between gerbils and hamsters. Both are small, furry, four-legged rodents. However, there are big dif
A currency trader observes the following quotes in the spot market: 1 U.S. dollar = 122 Japanese yen 1 British pound = 2.25 Swiss francs 1 British pound = 1.63
Which of the follow is an example of a solution? Question 5 options: salt water Helium in a sealed tank muddy water cooled gelatin
In a recent study, high school students who were encouraged to organize their own experiments demonstrated more care and interest in their laboratory work than