victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

The top of the silo is a hemisphere with a radius of 11 ft. The bottom of the silo is a cylinder with a height of 38 ft. How many cubic feet of grain can the si
Complete the following table by indicating whether each of the scenarios describes the concept of tying, resale price maintenance, or predatory pricing. scenar
expenditures for research and development are generally recorded as
HELP FAST!!!!(Bible) The term grace is found: less than 100 times in the Bible over 200 times in the Bible 200 times in the Bible
Which sentences from the source best support the reason stated on the notecard? check all that apply. sentence 1 sentence 2 sentence 3 sentence 4 sentence 5
Find the area.of the shape below
i need these answers. pls help :) - 4/5 - 2/3 -5/9 x 2/9 -1/3 divided by 7/8
A vivid memory of a significant, often emotional event in our lives is known as a ____________ memory.
COMPETITION is a freature of free enterprise that helps to improve the quality of goods
5. A fruit concentrate is sold in 250 mL packs. The instructions are 'Add water to make one litre of ready-to-drink fruit juice'. A. What is the ratio of concen