pdpy6jwpfx pdpy6jwpfx
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

One bag of dog food is $32 if I spend a total of $256 how many bags did I buy

Respuesta :

UNDERCOVERTEACHER UNDERCOVERTEACHER
  • 03-11-2021

Answer:

8 bags

Step-by-step explanation:

256 divide by 32 = 8

Answer Link
abhigyathapa12321 abhigyathapa12321
  • 03-11-2021
Answer:
8 bags

Explaination:
256/32 = 8 bags
Answer Link

Otras preguntas

Express the ratio in simplest form 36:20
Allocate an array of 100 integer pointers and assign the resulting pointer to the appropriately declared variable, ip_arr. allocate 100 integers and assign the
I need the answer plz help me
1. The reference that the author makes to the “Bunker Hills, Saratogas, and Yorktowns refers to what?
If a project is handed in late you receive 8/9 of your points. you receive 72 points on your late project how many points did you lose
Draw the condensed structural formula for the ammonium salt formed when lidocaine reacts with hcl.
i really need help with this problem, i don't understand it.7p−(−5)+(−1)
If f(x)=3x-2/2x and g(x)=4x-1 then f(g(x))?
What is the answer???scientific notation 4^5x4^3
Which word correctly completes this conversation? Andrés: ¿Quién es María? Martina: María es mi ______________ de la escuela. Siempre comemos juntas. A. ami