yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Amoeba paramecium and spirogyra are diverse. why then are they all classified as protists
Why were the soviets troubled when hungary withdrew from the warsaw pact?
What is lodovico's reaction to witnessing othello hit desdemona?
Solve the inequality 16<32t
An organism that contains chloroplasts is able to produce food by the process of
What is it equal to?
Organizational authority is traditionally characterized by _____
Which enzyme is found in stomach ?
Among the Pueblo people of the American Southwest,kokopelli was a
¿Cuál es una cosa que NO pones en la maleta (suitcase)? A) Un vaso Un vaso está en la mesa. B) Una camisa Sí, hay una camisa en la maleta. (shirt) C) Unos panta