bagchaser605 bagchaser605
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Every piece of chicken costs $1.00.
Create a table showing the price for up to 5 pieces
of chicken, then plot the values on the coordinate
plane.

Respuesta :

peyrae29
peyrae29 peyrae29
  • 01-11-2021

Answer:

5

Step-by-step explanation:

because if each piece of chicken is 1 dollar she would just have to multiply 1×5

Answer Link

Otras preguntas

Soccer is the most popular sport in the United States.
Why do you think Columbus saw only the coastal area of Mesoamerica? Please help. Thanks.
report writing about garbage disposal
you have 4 gallons of gas in your car. Your car gets 23 miles per gallon. How many miles can you drive?
Which is not one of the four strategies writers use to create​ coherence? a. synonyms b. description c. pronouns d. transitions
Multiply. (–2.1) ∙ (–1.4) a. –3.5 b. –2.94 c. 2.94 d. 3.5
What percent of 925 is 37%
which quantity identifies an element? 1. Atomic number 2. Mass Number 3. total number of neutrons in an atom of the element 4. total number of valence electro
Hair and nails are derived from cells of the A. skin. B. bone. C. blood. D. fat tissue.
Identify the helping verb in the following sentence. I will work late tomorrow. A. Will B. Tomorrow C. Late D. Work