rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Solve this and show work
A word's is its straightforward, neutral dictionary definition.ОO syllableО connotationetymologydenotation
What role does power play in constructing a single story? The people in power tell the story that best suits their interests, and control its content and distri
write a letter to your district chief executive in your district complaining about some bad behaviours of your school and suggest one way to curb them.​
If the volume of a confined gas is doubled while the temperature remains constant, what change would be observed in the pressure?
why are great ape populations is africa declining
Identify the importance of water. Check all thatapply.It ensures life on Earth can exist.It is a part of all organic compounds.It is used by plants for photosyn
PLSSSS HELP IF YOU TRULY KNOW THISSSSS
3. En 15 días un mecánico y su hijo, han ganado $ 900, si el hijo gana la mitad de lo que gana el mecánico. ¿Cuánto gana el hijo al día? a) 20 b) 40 c) 12 d) 25
6 - Em que voz estão os verbos nas orações a seguir?a) No Natal, as crianças invadem as lojas dos shoppings.b) A pequena praça era enfeitada por luzes coloridas