aaliyahpeterson2007
aaliyahpeterson2007 aaliyahpeterson2007
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kellie bought
8
8 towels and spent
$
39.60
$39.60. Each towel costs the same amount.

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 14-10-2021

Answer:

39.6/8 = 4.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Today is my Birthday I am so happy
The central teaching of the Qur'an is that A there is only one God B. humanity is the key to life C. daily prayers are required D. Muhammad is the last prophet
1.2.3.4.5.6.7.8.9: Drag Turkey France Norway Ukraine United Kingdom Italy Denmark Drop Sweden Ireland & Poland Portugal Finland Greece Germany Spain Netherl
The most common elements in the Earth’s crust are rarely found on their own. They are usually found combined. Suggest why this is.
where does (3.5,1.75) go on a coordinate plane?
Ms. Semuskie is buying bagels for her family. How many bagels can she buy for 50$
GIVING BRAINLIEST 5 STARS AND HEART! Answer in your OWN WORDS! A gardener discovers that her prize hydrangeas have turned from pink to blue. What can you say ab
now you have to worked through a lot of meterial these basic pattern
HELP ME PLZ !! 8 grade history!
Type your response in the box. Paraphrase the eighth stanza of “The Raven” in your own words. How did paraphrasing it help you better understand the events that