dallascoats70 dallascoats70
  • 11-10-2021
  • Mathematics
contestada

Dante it by 15 pounds of metal for $36 which purchase would have the same cost per pound is Dante purchase

Respuesta :

ashfordiesha ashfordiesha
  • 11-10-2021
36 dollars worth of metal
Answer Link

Otras preguntas

Does the rules committee influence the outcome of a bill more than its sponsor
Sealy company has beginning raw materials inventory $12,000, ending raw materials inventory $15,000, and raw materials purchases $170,000. what is the cost of d
Formula for aerobic capacity
In which of the following reactions is ΔS positive? Select one: a. 2NO2 (g) → N2O4 (g) b. BaF2 (s) → Ba2+ (aq) + 2F- (aq) c. CO2 (g) →CO2 (s) d. 2H2 (g) + O2 (
Which is an example of an ecosystem? A. one northern cardinal B. one group of yellow-bellied cuckoos C. groups of ruby-throated hummingbirds, white oak trees
Which line from "I'm Not Thirteen Yet" shows Jamie’s excitement as she plays soccer? 1.I saw the ball making its way toward me and went for it. 2.I played forwa
What were the main features of the Toltec and Aztec empires?
which sentence is an example of characterization through action
What was Barkley's opinion of the American public?
strawberry candy cost 3¢ more than lollipops. sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops. write an equation and solve for your variable.