aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

What is the average speed of the Earth after one orbit if it travels 585.6 million miles in 12 months?
Which of the following is NOT a soccer skill? A. Dribbling B. Foot Trap C. Leg Trap D. Underarm pitch
Identify the error and correct the sentence Clara may appoint you and i.
Which of the following represents the graph and y-intercept of the function 3x + y = -2?
Can someone please check these and help me with the number 4 please and thanks
write correct answer using capitalization and punctuation// how much wood can a woodchuck chuck?
What is the equation of the line that is parallel to the given line and passes through the point (-2, 2)? O y = x +4 O y = kx + 12 O y=-5x + 4 O y = -5x + 12
Solve for x: [3x + 12] = 18 A. x = -2, x = 10 B. X = 10, x = -10 C. X = 2, x = -2 O D. x = 2, x = -10
please help ill give brainliest
Can your please help me with this question. ASAP