jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

Completa la frase. (Complete the sentence.) Celia (la madre de Rodrigo) es ______ ______ su hijo. A menor que B más que C mayor que
How does Hamilton use rhetoric in Paragraph 2 to define the role of the judiciary? By comparing and contrasting the judiciary to the other branches of gove
Complete the equation of variation where y varies inversely as x. one pair of values is y = 45 when x = 20.
Lee el siguiente texto y contesta las preguntas En las lecciones de este curso, estudiamos con Charlie y Sophie. En las primeras lecciones practicamos los salud
Tom's age is 5 more than twice Dic's age. Which expression represents this? 10x 5x + 2 5 + 2x
How does Sojourner Truth appeal to the audience's emotions in "Ain't I A Woman?"
What was one benefit the colonies received as a result of the Navigation Acts passed by Parliament? A) the acts encouraged shipbuilding B) the acts encour
Many teens date outside of their race; it is quite common. However, the number of Interracial Marriages is still very low - 3%. What is the change, events, cond
What is described as a location in space and it has no size or shape?
How do you make your graphics ADA accessible in BlueGriffon? A. Type in alternate text B. Type in a Tooltip C. Make the filename descriptive D. All of the abov