irondragonfly
irondragonfly irondragonfly
  • 15-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 litre of milk is ₹ 21. Find the cost of 1 litre of milk.

Respuesta :

suspho
suspho suspho
  • 15-09-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

21 is the price of 3/4

21 : 3 * 4 =

28₹

Answer Link

Otras preguntas

Write one sentence that contains a cliché
If the heart becomes damaged or weakened, how will this affect the body’s systems? A. The muscular system will strengthen the heart. B. Only the nervous system
what is 25/1000 reduced
What is the LCD of 11/12 and 1/8?
the sales tax in Illinois is 6.25%. about how much will a pair of jeans that has a ticket price of $48.99 cost, including sales tax?
According to Gibbon, in what ways has "primitive man progressed over time? what assures the author that this progress will continue?
Is a persons DNA to be more similar to the DNA of his or her biological parents or to the DNA of one of his or her first counsins? Explain your answer.
jamal earned $5.00 walking his neighbor's dog for one week. he was given a 1/5 of the $5.00 at the beginning of the week and 1/5 in the middle of the week. how
The Chinese knew how to produce silk by about 2700 B.C. A. True B. False
What is greater 8/9 or 11/12