notandrea
notandrea notandrea
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Each gespil purchased at a store costs $6.34. How much would
15 gespils cost?

Respuesta :

SuhanaWagle
SuhanaWagle SuhanaWagle
  • 13-09-2021

Answer:

Each gespil would cost $ 95.1

Step-by-step explanation:

One item = $ 6.34

Number of items = 15

Total cost = $6.34 * 15

                 = $ 95.1

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

Fred has worked for alliance tv and radio for 10 years, but the 90-minute commute to and from work is really bothering him. he approached his supervisor and was
a. Two point charges totaling 7.50 µC exert a repulsive force of 0.100 N on one another when separated by 0.911 m. What is the charge (in µC) on each? smallest
A boat moves 15.0 km across a lake in 30.0 min. what was the average speed of the boat in kilometers per hours? a.15.0 km/h. b.30.0 km/h. c.7.50 km/h. d.none of
determine which ordered pair is a solution of y = x + 2/5 (< that's a fraction and so are those down dere) (0,0) (1,2/5) (1,2/5) (2,2 2/5)
rick is driving to his friend's house. The speed limit is 35 mph, but he goes 10 over. The trip takes him 20 minutes. How much longer would the trip have taken
A boat moves 15.0 km across a lake in 30.0 min. what was the average speed of the boat in kilometers per hours? a.15.0 km/h. b.30.0 km/h. c.7.50 km/h. d.none of
Expanded form of 164.38
What country claimed the land south of georgia in the 13 colonies?
When he runs, Marcel burns 7.68 cal/s. How many kcal/min does he burn??
Help is much needed!!!!!!!!