frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
I need help on this please
the ages of two friends Sunaina and Tanish are differ by 2 years sunaina's father is twice as old as Sunaina and Tanisha is twice as old as his brother Shiva Th
what would be a reasonable estimate for the value m in m/6=21
What does and does not constitute free speech as protected by the First Amendment? Provide at least three pieces of evidence from Supreme Court rulings to suppo
Thelma and louise have been mentor and protégé for 5 years. in the past few weeks they have begun to spend less time together. this suggests that they may have
Which investment has the highest liquidity and can be converted into cash easily? A. bonds B. mutual funds C. stocks D. certificates of deposit
D'abord, ma mère et moi avons mangé à Armature Works. Elle a mangé une soupe à la tomate et j'ai mangé du poulet et des gaufres. Does that ^ equal this : first
Find the inverse of the function f(x)= 2x - 4 and show explain each step used to find the inverse.
Does an unusually cold day in summer indicate that a region's climate has changed? Why? A. Yes, climate changes over a short term. B. Yes, climate describes
What is the volume of this container?