ryan8791 ryan8791
  • 15-12-2016
  • Mathematics
contestada

Sam paid $8.28 for 18 stamps.at this rate,how much would it cost Sam to buy 12 stamps

Sam paid 828 for 18 stampsat this ratehow much would it cost Sam to buy 12 stamps class=

Respuesta :

RJBpersonal
RJBpersonal RJBpersonal
  • 15-12-2016
8.28 dived by 18 = 0.46
so 0.46X12=5.25
and there is your answer Hope this helped XD
Answer Link

Otras preguntas

write the first 10 multiples of 3
What is the water cycle apply to in life? A. Useless B. Need it to live C. We would die without D. Need it for all living organisms
Jose reads 45 pages of his novel in a 3 hours. At that rate, how many pages would he read in 5 hours
Which elements are metalloids
which is the better buy $12 for 4 rentals or $11 for 3 rentals
Anna enjoys dinner at a restaurant in Washington DC where the sales tax on meals is 5%. She leave a 20% tip on the price of her meal before the sales tax is add
A rectangle has a length six less than three times the width.If the perimeter is 28 units find the width and length
Maggie invests x dollars in the stock market. During the first month, she loses $500. During the second month, she doubles her money. How much money does Maggie
When the polynomial is written in standard form, what are the values of the leading coefficient and the constant 5x + 2 - 3x^2
describe the condition of the house in the story snake and the mirror