pppoopoo9 pppoopoo9
  • 15-08-2021
  • Mathematics
contestada

30 Oreo cookies for $2.99
Unit rate

Respuesta :

Wolfyy
Wolfyy Wolfyy
  • 16-08-2021

Answer:

$0.10 per oreo

Step-by-step explanation:

To find the unti rate, all we need to do is divide.

2.99 / 30 ≈ 0.10

Best of Luck!

Answer Link

Otras preguntas

Dan made $357 for 17 hours of work. At the same rate, how much would he make for 12 hours of work?
If the interest earned by a cd is compounded continuously which rule is the most accurate when calculating how long it will take the money invested int eh CD to
what is 12 kittens to 5 puppies in ratio form in simplest form please hurry
Why was the unification difficult to accomplish in both Germany and Italy
Which expression matches the words ? Plz help 19 point ..... can you also explain
Together Carla and Yvette drove from New York City to San Diego. The 2808 mile trip took them two weeks. Each week, they took one full day off from driving. On
a map has a scale of 3 inches : 4 miles. If two cities are 18 inches apart on the map, What is the actual distance between the cities?
A building manager installs sensors to see how often people turn of the lights when they leave a room. After a month the manager has sample size of 625, a sampl
each day began the same for shonda. day after day for six months, sam would call with new information. slowly details emerged. a robbery. an elderly woman was h
please help me with this ty so much