abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Write an expression to represent Joel's total cost for both memberships after m months.
Using the portuguese "fort and factory" model of colonial expansion, __________ became the most prosperous commercial empire of the seventeenth century.
Robby has 6 orange juice containers. Each on gallon container is 2/3 full. Sophie says he only needs 4 containers to carry all of it. is she right?
How did differing ideologies affect the world from the mid-1940s to the late 1980s? select all that apply. differing ideas about government created a clash betw
why did the newly eatablished democracies of europe have trouble surviving in the years after world war 1
probability of rolling a 10, 11 or 12 on a 12 sided die
can someone plz help me
Sophia is buying party favors "f". She has a budget of $2.75 a person for 6 people. How much can Sophia spend on party favors? Write and solve a division equati
___ are informal and organized around a particular activity. a. interest groups b. friendship groups c. task groups d. command groups e. all groups
Answers are: A. X B. C C. Y D. B