Lubella
Lubella Lubella
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Ambrose paid $10 for 1.25 pounds of almonds. How much did the almonds cost per pound???

Ms Ambrose paid 10 for 125 pounds of almonds How much did the almonds cost per pound class=

Respuesta :

rxy390 rxy390
  • 04-07-2021
I think it’s 8 dollars because 10/1.25 is 8
Answer Link

Otras preguntas

Based on this biography, Antin most likely continued to write about 1)Europe. 2)Boston. 3)exams. 4)immigration.
Provide an example of satire in today’s media (TV, internet, social media, etc)
PleAsee help me solve this
Find the surface area of the pyramid represented by this net. a0 square centimeters
x/10=7 what does x equal?
An immediate denture would most commonly be treatment planned after
Solve this sentence for me anyone: 1.Some students______ playing. (was,were) And explain why.
Rewrite in exponential form
Find the value of x.​
Allesandro painted 1/3 of a wall in 45 minutes. If he keeps painting at the same rate, how much longer will it take him to finish painting the wall.