tonyanncampbell4 tonyanncampbell4
  • 15-06-2021
  • Mathematics
contestada

at a market 8 mangoes and 6 pears cost $25.00 and 4 mangoes and 8 pears cost$30.00. what is the cost of one mangoes
​

Respuesta :

elitephenoix elitephenoix
  • 15-06-2021

Answer:

the answer is 4.00 Yw for the help

Answer Link

Otras preguntas

Add 5/8 inch, 11/16 inch, and 27/32 inch.
Simplify the expression: 19 - ( -43 )Please help
is this statement true or false Hammurabi bases code of laws on older Samarian and akkadain laws, which he adapted and expanded
What does a positive and negative slope represent for a velocity versus time graph?
Who heads the electronic warfare working group and is accountable?
what is the central conflict in "Ellen foster"?
Why is judicial review such an essential piece of the supreme court?
Which number is IRRATIONAL? A) 25.23 B) 8 C) square root of 48 D) Square root of 16/81
What process consists of a logical chain of steps that show that a statement must be true
Which is larger 80% or 1/8