katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

How did the Renaissance shape European art thought and religion
The volume of a prism is 230 mm3. Which statements are true about the same prism measured in cubic centimeters? Choose all answers that are correct. A. The n
Two candidates ran for class president. The candidate that won received 70% of the 320 total votes. How many votes did the winning candidate receive?
Compared to an atom of phosphorus-31, an atom of sulfur-32 contains (1) one less neutron (3) one more neutron (2) one less proton (4) one more proton
write the closest benchmark for the percent 8%
How are global issues and human geography potentially connected?
topic sentence about venus
How did the presence of north-to-south flowing rivers in the U.S. affect its development?
Which formula represents copper(I) oxide? (1) CuO (3) Cu2O (2) CuO2 (4) Cu2O2
How many electrons are in an Fe2+ ion? (1) 24 (3) 28 (2) 26 (4) 56