jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

Name this compound: Spelling counts! PCI5
Which of the following was part of the Contract with America?
What is the value of the function when x = 2? x −4 −2 0 2 4 y 3 4 2 6 7
the campers in cabin C walk 3/5 of the way to fossil cave.how many miles did they walk
four students is blank percent of 20 students
What civilization was influenced by the Minoans and traded goods throughout the Mediterranean world?
if it takes 60 minutes for 9 people to paint 5 walls thhen how many minutes does it take for 4 people to paint 6 walls
The function of a circuit breaker is to _____. stop a current that is flowing too fast reduce a current that is flowing too fast speed up a current that is flow
What was the main reason for the isolation of Japan? a. Weak rulers b. Lack of education c. Domination by Chinese culture d. Difficult navigation in surroun
what is 4L 710mL - 2L 690 mL